UWAGA! Ten serwis używa cookies.Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Szanowny Użytkowniku, zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. chcielibyśmy poinformować Cię o sposobach oraz zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych na stronach naszego serwisu. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zobacz też: Szlaki turystyczne Gminy Nadarzyn

Gmina Nadarzyn, na terenie której znajduje się Osiedle Winchester Park jest terenem cennym ze względów przyrodniczych
i turystycznych. W okolicznych lasach jest wiele ścieżek przeznaczonych do uprawiania turystyki pieszej, konnej i rowerowej. Gmina jest częścią tzw: "Zielonego Pierścienia Warszawy" i jest znakomitym miejscem dla wszystkich, którzy cenią ciszę i swobodną przestrzeń. Na terenie gminy znajdują się zabytkowe parki w Rozalinie, Bielinach, Paszkowie i Młochowie z wieloma pomnikami przyrody. Prawdziwą atrakcję tych terenów są dwa rezerwaty przyrody: Młochowski Grąd i Młochowski Łęg.

Rezerwat Młochowski Grąd o powierzchni 27 ha został utworzony w celu zachowania naturalnych zbiorowisk leśnych. Dominującym drzewem jest tu sosna. Runo leśne obfituje w borówki ( głównie borówka czarna) i poziomki.

Rezerwat Młochowski Łęg o powierzchni 12 ha jest porośnięty głównie przez olchę (olsza szara) oraz jesion.

Gmina Nadarzyn jest znakomitym terenem dla pasjonatów podglądania dzikiej przyrody. Można zaobserwować wiele interesujących gatunków ssaków i ptaków. Spośród ssaków dość częste są sarny, zające i wiewiórki. Wprawne i cierpliwe oko z pewnością dostrzeże także jeża, daniela czy płochliwego dzika. W zbiornikach wodnych i na łąkach z pewnością napotkamy ciekawe gatunki ptaków: perkoza, łyskę, kaczkę krzyżówkę, czaplę, bociana, czy wilgę. Zaś w lasach dostrzeżemy dzięcioła, sójkę, sowę i myszołowa.

Przez teren gminy Nadarzyn przebiega pięć szlaków turystycznych. Podążając nimi zwiedzimy mi.in.: przepiękne aleje drzew w Rozalinie oraz Lasy Młochowskie.

 
 

Skontaktuj się z nami